2010 m. spalio 20 d., trečiadienis

Nerealiai skanūs keksiukai su bananais ir šokoladu





Kaip pradėjau kepti keksiukus, tai negaliu sustoti, jie tokie simpatiški, skanūs :)
greitai nuo stalo dingsta :)

taigi, paprastas receptas, bet labai skanūs keksiukai. Didžiąja dalimi iš Beatos receptų paimta, šiek tiek pakeista sudėtis ir pats gamybos procesas pakeistas.

Reikėjo:
1 didelio banano, arba dviejų mažų;
šokoladinių triufelių, šokolado ar pan.
2/3 stiklinės cukraus,
2kiaušinių,
80 gr. sviesto,
1 arbatinio kaupino šaukštelio kepimo miltelių,
1 šaukšto cinamono (galima ir nedėti);
150 g. jogurto (perku kokį saldų, tirštesnį, pvz. jogis);
miltų, kad tešla būtų kaip blynų (stiklinė kažkur);
dar aš dedu kokoso drožlių, bet galima ir nedėti, ir taip labai labai skanūs gaunasi.

Eiga:
Išplakame kiaušinius su cukrumi, supilame jogurtą, išmaišome, išlydome sviestą, atvėsiname ir supilame į masę, supilame kokoso drožles ir cinamoną, tada sudedame miltus prieš tai sumaišytus su kepimo milteliais. Viską išmaišome, tešla turi gautis kaip blynų. Ištepame skardą sviestu arba įdedame keksukių popieriukus. Dedame šiek tiek tešlos, tada įspaudiam griežinėlį banano ir šokolado, tada dedame dar vieną sluoksnį tešlos, tada vėl bananą ir šokolado, ir tokių sluoksnių darom tiek, kiek užtenka tešlos. Viršutinis banano sluoksnis gali ir nepilnai užsidengti tešla, nes keksiukai kildami vis tiek apgaubia. Ir šauname tada į 190 laipsnių įkaitintą orkaitę 25 min. Kai paruduoja, išimame ir skanaus :) Tikrai labai skanu. Išeina kaip tik 12 vnt.

2010 m. spalio 19 d., antradienis

Keksiukai su bananais ir avietėmis



Kadangi seniai norėjau nusipirkti keksiukų formą, tai sėkmingai penktadienį tą ir padariau :) ir žinoma svtg reikėjo išbandyti. Taigi pirmieji mano keksiukai :)
Reikėjo:
1,5 vnt. vidutinio dydžio banano,
stiklinės šaldytų arba šviežių aviečių (galima naudoti ir kitas uogas turbūt),
nekaupina stiklinė cukraus, šiek tiek vanilinio cukraus, dar galima cinamono kas mėgsta (pvz., aš tai mėgstu:)
1 kiaušinio,
stiklinė pieno,
šiek tiek daugiau nei pusė stiklinės aliejaus,
1,5 stiklinės miltų (miltų realiai tiek, kad tešla gautųsi kaip blynų)
1 kaupino šaukštelio kepimo miltelių,
žiupsnelio druskos,
šiek tiek cukraus pudros papuošimui.

Eiga:
Šakute arba kombainu išplakite kiaušinį su cukrumi (ir vaniliniu cukrumu), įpjaustykite bananą, patrinkite, supilkite pieną, aliejų ir druską, viską gerai suplakite. Maišant, dėkite miltus prieš tai sumaišytus su kepimo milteliais, kol gausite maždaug blynų tirštumo masę. Sudėkite avietes ir lengvai sumaišykite. Aš padariau klaidą ir nepalaukiau, kol avietės visiškai atitirps ir skystis nubėgs ir plius dar per daug išplakiau su jomis (reikia jas tik įmaišyti, neplakti:)), tai tešla gavosi tamsiai rausva ir plius keksiukai šlapoki tokie, nes avietės neatšilę iki galo buvo. Bet šiaip labai skanūs. Paruoštą masę, šaukštu dėkite į specialią keksiukams skirtą skardą, prieš tai išklotą keksiukų kepimui skirtomis popierinėmis formelėmis arba labai gerai išteptą sviestu, galima pripildyti sklidinai, iškyla, bet neišbėga. Kepti apie 190C temp. orkaitėje 25 min.
Tik aš labai bijau, kad nesukristų, tai visada prieš pabaigą sumažinu karštį ir palengva visai išjungiu :) Kaip tik 12 vnt. išeina.

2010 m. spalio 18 d., pirmadienis

Piemenų pyragas (Shepherd's pie)



Šį kartą pasidalinsiu ne saldaus patiekalo receptu, o pietums ar vakarienei tinkančio maistelio :)
Lietuviams gal nelabai įprastas, bet pvz. anglijoje, tai tikrai paplitęs ir labai visiems patinkantis. Tiesą sakant, man irgi patiko, nes neįprastas ir naujas. Be to, galima užšaldyti, jei per daug pasidarei :)
Reikėjo:
gal kokių 500-600 g. mėsos (faršo, dariau su kiaulienos, o šiaip tai jautienos, avienos, visi tinka realiai, gal tik paukštiena nelabai);
šiek tiek aliejaus;
1 didelio svogūno, 3 vidutinio dydžio morkų, 2 skiltelių česnako;
400 ml sultinio (grybų ar kokio kito);
pomidorų pastos (aš dėjau kažkokį įdomų tirštą su daržovių gabaliukais pomidorų padažą);
petražolių, kitokių žolelių, kurios tinka prie mėsos.
12 vidutinių bulvių, šiek tiek sviesto ir gal šiek tiek pieno.

1 dalis - mėsa;
pakepinam aliejuje morkas su svogūnais (vidutiniškai supjaustyti), įdedam česnaką supjaustytą arba išspaustą, tada sudedam mėsą ir kokia 10-15 min pakepinam, supilam sultinį, įdedam pomidorų pastos (dar galima šiek tiek sojų padažo įdėti, tik nepadauginti) ir kokia dar 20-30 min troškinam, gal išgaruotų vandens perteklius, nebūtų apsemta mėsa.

2 dalis - bulvės:
išverdam bulves, sutrinam su sviestu ir pienu košę. Košė neturėtų būti per skysta, t.y. kad būtų tvirtesnė.

3 dalis - pyrago formavimas:
Į indą dedam mėsą, suspaudžiam šiek tiek šaukštu, dedam ant viršaus bulvių košę, dėkit bulvės negražiai, kad būtų pasišiaušusios, galite ir šakute paformuoti viršų. Ir šaunam į 185-190 laipsnių įkaitintą orkaitė. Kepam apie 40-45 min. Kai bulvytės pradeda ruduoti, išimam. Skanaus.

2010 m. spalio 8 d., penktadienis

Obuolių pyragas


Kadangi ruduo ir daug daug obuoliukų voliojasi ant jau bestingstančios šalčiu žemės, todėl sumaniau išsikepti kokį paprastą obuolių pyragą. Susiradau kažkokį receptuką viename iš senų žurnalų ir pradėjau gamybą.

Reikėjo:
3 kiaušinių, 1 st. cukraus, pusę stiklinės aliejaus (kuo geresnio, geriausia alyvuogių), pusę pakelio vanilinio cukraus, šauštelis kepimo miltelių, 1 st. miltų (nekaupina), 6 didoki obuoliai (arba 7 vidutiniai), cinamono, šiek tiek sviesto - skardai patepti. Atrodo nieko nepamiršau.

Eiga:
Išplakiau kiaušinius su cukrumi ir vaniliniu cukrumi. Tada supyliau aliejų - vėl viską išplakiau. Tada subėriau kepimo miltelius ir miltus, gerai viską išmaišiau. Tiesa, įpyliau šiek tiek cinamono, prieš berdama miltus. Tešla paruošta.
Obuolius nulupau, supjausčiau skiltelėmis (plonais griežinėliais), dar pabarsčiau cukrumi. Tada ištepiau skardą sviestu ir pabarsčiau miltais, įpyliau dalį tešlos (pusę) ir subėriau 2/3 obuolių, šiek įspausdama į tešlą, tada užpyliau likusią dalį tešlos ir uždėjau likusius obuolius, juos įspausdama į tešlą.
Kepti reikia apie 40-45 min, 180-185 laipsnių orkaitėje. Jei plonesniu sluoksniu dėsite (didelėj skardoj), tai gali reikėti ir trumpiau kepti.

2010 m. spalio 4 d., pirmadienis

Sausainiai su cinamonu ir šokoladu



Sekmadienio popietę, laukdama svečių, nusprendžiau pagaminti kokius nors lengvus sausainukus. Radau seną receptuką, šiek tiek patobulinau, pridėjau naujų ingridientų ir visai neblogai išėjo :) Kažkaip su Kalėdom asocijuojasi kažkodėl (gal del formelių).

Reikėjo:
1 kiaušinis, apie 200-250 g. miltų, 180-200 g. margarino (sviesto), nepilna stiklinė cukraus pudros, druskos, šaukštelis cinamono, šiek tiek citrinos žievelės arba esencijos.
Glajų dariau iš šokolado, sviesto ir šlakelio pieno. Pabarstymui kokoso drožlių (galima džiovintų vaisių, riešutų ir ko tik norite :))

Taigi, sviestą arba margariną reikia imti kambario temperatūros ir gerai išsukti su kiaušiniu bei trupučiu druskos, tada atskirai sumaišyti cukraus pudrą su miltais, cinamonu ir citrinos žievele (arba esencija), tada viską gerai sumaišyti, suminkyti ir dėti į šaldytuvą 1 val. (galima į kamerą 20-25 min.). Pašaldžius iškočioti ir išspausti norimos formos sausainiukus (apvalius, eglutės ar pan.), jei neturite formelių - naudokite skirtingo dydžio stikliukus arba kitad kokias nors dėžutes, dangtelius nuo stiklainiu, žodžiu - ką tik rasite po ranka. Skardą kaip visada klojau sviestiniu popieriumi ir patepiau aliejumi, kepti reikia apie 18-20 min., 185 -195 laipsnių temperatūroje, kol parunda (tik nesudeginkite, nes jau kai pradeda rudeti, tai labai greitai reikia išimti). Galite ir niekuo netepti ir prie arbatos bus labai skanu.
Jeigu norite su šokoladu, tai tada atvėsinkite ir tepkite glajų (jis turi būti gana tirštas, kad nebėgtų pro kraštus, geriausia truputį bestingąs), pabarstykite kokoso drožlėmis. Kai kuriuos aš sulipdžiau po du :) gavosi vadinamieji "bučkiai". Skanaus.